Nagyon sok minden függ attól, hogy készülsz fel testben és lélekben a babavárásra 
 
 

Vannak, akik a pocakjukat simogatva boldog mosollyal mesélnek terhességükről, és vannak, akik szinte ki sem tudnak mozdulni a lakásból, olyan rosszul vannak.

Te milyen kismama leszel?

Előre nem lehet tudni.

Az az igazság, hogy a legtöbben szenvednek valamiképp a terhességük alatt. Hatalmas fizikai és lelki változásokon megy keresztül egy nő, míg eljut a szülésig, és jobb ezekre a változásokra előre felkészülni. 
 

Rókák 
 

Amíg az ember lányából a harmadik trimeszterre cethal lesz, addig az első trimeszterben inkább a rókákkal kell megküzdenie. Állatos hasonlatoknál maradva, sajnos ez a terhesség szamárlétrája. Állandó napközbeni émelygés, reggeli rosszullétek, esti rosszullétek, egyénileg változó, kinek milyen erősen jönnek elő a terhesség alatti hormonváltozások okozta tünetek. Tenni ellenük sajnos nem sokat lehet. 
 

Aludni, aludni, aludni 
 

Sok kismama az első pár hónapban másra sem vágyik. Munkába indulni nehezebb, mint bármikor, és kora délutánra úgy érzi magát az ember lánya, mintha megmászta volna a Mount Everestet. Aki teheti, este gyorsan bújjon ágyba, vagy aludjon délután.  
 

Úgy ennék valamit! 
 

Például epret az éjszaka és a tél közepén, és még százféle, furcsábbnál furcsább ételeket kíván a kismama. Claudia Schiffer terhesen például -állítása szerint- sörözött volna  legszívesebben.

Jó hír, hogy a kívánósság nem múlik el az első pár hónap alatt, a szervezet így jelez, hogy mire van szüksége. Jobban tesszük, ha nem ellenkezünk vele. Nyilván, ha vödörszám Nutellát ennénk napi 24 órában, akkor lehet, hogy némi mértéket nem árt tartani. Apropó, édesség! 
 

Jön az a bálna 
 

Jennifer Lopez 20, Keleti Andrea 30, Póth Dia műkorcsolyázónő 31 kilót szedett fel a terhessége során.

Természetesen némi hízás a terhesség során teljesen normális. Az elején még nem kell kétszeresére dagadnunk, de a 6. hónaptól be szokott indulni a súlygyarapodás, mely nagyrészt a baba, a magzatvíz és a méh súlyának növekedésének tudható be, illetve a tápanyag- és vízraktározásnak, a növekvő mellnek is szerepe van ebben. Van, aki mértéktelenül eszik várandóssága alatt, van, aki diétázik, nehogy meghízzon. Egyik megoldás sem jó igazán, az egészséges középút a legjobb választás, ami átlag 10-14 kiló súlygyarapodást jelent. 
 

Tigris 
 

Nem, nem válunk ragadozóvá, legalábbis nem a húsfogyasztás tekintetében. A bőrünk viszont mintha másként látná ezt a dolgot: megjelennek a csíkok. Hason, mellen, combon, fenéken. Van, aki megússza pár halvány folttal, és van, akinek egész életére megmaradnak terhessége nyomai. Ezek a csíkok kialakulásukkor fájhatnak, viszkethetnek, bőrgyógyász segíthet a helyzeten. A jó hír az, hogy szülés után némileg elhalványulnak.

A visszerek már kevésbé, ezek az utolsó trimeszterre jellemzőek, de akiknek hajlama van rá, már korábban is előjöhetnek. Enyhébb esetben a láb felpolcolása, rosszabb esetben speciális harisnya viselése segíthet. 
 

Ínyencségek  
 

Várandósságunk során szerencsénk lehet még a fogorvoshoz romló fogaink miatt, gyógytornászhoz fájó derekunk miatt, álmatlansághoz, kínzó gyomorégéshez, kinőtt cipőkhöz, és a wc-n töltött hosszú, meddő órákhoz a lelassult perisztaltikánk miatt. 
 

Ezen tünetek nem mindegyike jelentkezik mindenkinél, akár két egymást követő terhesség is teljesen másmilyen lehet.  
 

A cethal sírva fakad –  avagy a lelki változások 
 

Ezekről is ejtsünk néhány szót, hiszen hatalmas változás zajlik ilyenkor a nőkben kívül-belül, egy új életet hordozunk magunkban, és ezt nem lehet egyik napról a másikra feldolgozni. 
 

Hatalmas aggodalom tölthet el minket, hogy vajon milyen anyák leszünk, vajon egészséges lesz -e újszülöttünk, vajon milyen lesz a szülés, gyermeknevelés, vagy hogy visszanyerjük-e alakunkat valaha. Ezeket a kétségeket nem tartsuk magunkban, beszéljük ki őket párunkkal, barátnőinkkel, vagy szakemberrel. Ha tervezzük terhességünket, ezeket a kérdéseket jó előre átrágni, de számoljunk a terhesség során bekövetkező hangulatingadozásokra, új érzésekre. 
 

Ha csodaszép élményként emlékszünk majd a terhességünkre, ha kevésbé, mindenesetre örök emlék marad, s örök örömforrás, hiszen végeredményeként gyermekünk született.

Címkék: gyerek terhesség szülés csecsemő rosszullét hányás pocak változások

A bejegyzés trackback címe:

https://noitemak.blog.hu/api/trackback/id/tr142490461

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása